Kiralama Sözleşmesi – ECG Rent A Car

Kiralama Sözleşmemiz

1- SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI

En az 3 (üç) yıl geçerli sürücü belgesine sahip 24 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler Ekonomik Sınıf grubu araçları kiralayabilirler. Orta Sınıf grupları için 5 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler; Üst Sınıf grubu araçlar için 5 yıllık sürücü belgesine sahip ve 27 yaşını doldurmuş ve üzerinde olma koşulları aranır. Daha detaylı bilgi almak için Rezervasyon Merkezi’mizi +90 552 688 64 61’ü arayabilirsiniz.

2- KİRALAMA SÜRESİ

Araç kiralama süresi en az 24 saat üzerindendir.

3- FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

Fiyatlara %2 Muafiyetli Hasar Sorumluluk Güvencesi ile %18 Katma Değer Vergisi dahildir. Akaryakıt, Ferdi Kaza Sigortası, İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, Tek -Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti(0-40 km arası), Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart (HGS) Kullanım Ücreti ayrıca tahsil edilir. Araçların müşteriye teslimi boş depo ile yapılır ve boş depo istenir. Aylık kiralamalarda kilometre sınırı araç grubuna göre 4000- 5000 km arasında değişmektedir. Kilometre aşımı durumunda km başı (0,35 Kr) aşım ücreti tahsil edilir . Detaylı bilgiyi kiralama ofislerimizden veya müşteri hizmetleri +90 552 688 64 61 numaramızdan alabilirsiniz.

4- TEK-YÖN İADELİ KİRALAMALAR

Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri lokasyon km bazında değişiklik göstermekte olup detaylı bilgiyi Rezervasyon Merkezi’miz yada kiralama ofislerimizden arayarak öğrenebilirsiniz.

5- EK SÜRÜCÜLER

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ek sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rezervasyon Merkezi’mizi arayabilirsiniz.(Ek sürücü kiralama koşulları Madde1’deki şartlarla aynıdır.)

6- TESLİM ETME VE TESLİM ALMA

ECG Rent A Car ofislerinin bulunduğu şehir ve beldelerde, ilçe belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, ofis müsaitliğine göre, araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması (0- 40 Km YE Kadar ) ücretsizdir. Ancak ECG Rent A Car ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ayrıca ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

7- TESLİM ETME GECİKMELERİ

Araçların iadesinde 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3`ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira bedeli tutarı tahsil edilir.

8- ÖDEMELER.

Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında Visa, Master Card (veya bilinen diğer kredi kartlarından biri) ile veya Nakit olarak tahsil edilir. İbraz edilen kartın hamilinin kiralama başlangıcında ofiste olması ve kira anlaşmasını imzalaması zorunludur. Kart sahibi olmadan kartla ilgili herhangi bir işlem yapılmaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç grubuna göre 500 – 1000 TL arasında, depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılacaktır. Bu sebeple kartın yukarıdaki miktarlarda (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil ya da bloke edilen tutar, kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecek, blokaj kaldırılacaktır.

9- TRAFİK CEZALARI

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

10- ÖNEMLİ BİLGİLER.

Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması yada en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve alınan belgelerin kiralama ofisine bilgi vererek.7/24 hizmet veren +90 552 688 64 61 numaralı Tam Destek Hattını arayarak destek alabilecektir. Kaza durumunda evrakların tamam olmaması halinde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3`cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren +90 552 688 64 61 nolu telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.

11- ÖN ÖDEMELİ KİRALAMA VE REZERVASYON

Online Hemen Ödeme ifadesi, kiralama bedelinizi, seçtiğiniz ek hizmetleri hemen online olarak ödeyeceğinizi belirtir. Eğer kiralamanızı iptal eder veya değişiklik yaparsanız iade tutarı, Hemen Öde Kullanım Şartları ve Koşulların da belirtilen tutarlara tabidir. Eğer kiralamanıza ek olarak diğer hizmetlerden de satın almak isterseniz, bu hizmetlerin bedelini kiralama ofisinde aracınızı teslim alırken yapabilirsiniz. Online rezervasyon aşamasında kullanılan kartın ve kart hamilinin kiralama başlangıcında ofiste olması ve kira anlaşmasını imzalaması zorunludur. İnternet üzerinden ön ödemeli olarak yapılan rezervasyonlarda işlem yapılan kart ve kart sahibi olmadan, ofiste kira anlaşması açılmaz, herhangi bir işlem yapılmaz. Nakit ödeme uygulaması bulunmaktadır. Ön ödemeli Rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez. Lütfen okuduğunuzdan emin olunuz.

Sorularınız mı var? Hemen Arayın!