Trabzon Araç Kiralama Hizmetleri

Yeşil ve mavinin karışımı olarak eşsiz bir doğa manzarası sunan Trabzon gezilmesi gereken yerlerden birisidir ve Trabzon araç kiralama yöntemleriyle şehir baştan sona keşfedilebilmektedir. Jeolojik açıdan farklı kaynakları bir arada sunan bu şehir vadiler, akarsular ve göller bakımından da oldukça zengindir. Şehir merkezinin yanı sıra oldukça yukarı kısımlarda kalan yaylaları görebilmek ve dik yokuşlara sahip olan bu yolları çıkabilmek için bir araca ihtiyaç duyulabilmektedir.

Şehir, yılın birçok döneminde ziyaretçi kabul etmekte ve bundan dolayı Trabzon araç kiralama hizmetlerinden faydalanılabilmektedir. Herhangi bir zaman fark etmeksizin gerçekleştirilen kiralama seçenekleriyle şehrin farklı bölgelerine gidebilmek ve bu bölgedeki özgün güzellikleri keşfetmek mümkündür. Kiralık araçla şehirdeki sayısız turistik alan rahatça gezilebilmekte ve özgürce hareket edilebilmektedir. Araç kiralama hizmetiyle bolca gezmeye ek olarak kültürel açıdan da farklı pek çok şey deneyimlenmektedir. Trabzon araç kiralama uygulamaları sayesinde şehirde konforlu ve keyifli dakikalar geçirilebilmektedir.

Trabzon Havalimanı Araç Kiralama

Bölgenin önemli bağlantı merkezlerinden birisi Trabzon havalimanıdır. Bu havalimanın özelliklerinden birisi ulaşım konusunda kolaylık sağlamasıdır. Trabzon’a gerçekleştirilecek seyahatlerin en temel bölgesi olan havalimanından şehrin birçok noktasına gidebilmek için Trabzon araç kiralama hizmetlerine başvurmak gerekmektedir. Araç kiralama seçenekleriyle kişisel bir araca sahip olunabilmekte ve böylece sayısız turistik alan, Sümela Manastırı ve diğer ilgi çekici mekânlara gezi gerçekleştirilebilmektedir.

Şehir merkezine yakın bir mesafede bulunan havalimanından araç kiralamak hem konfor hem de keyifli bir yolculuk için tercih edilmektedir. Toplu ulaşım seçeneklerinin yanı sıra araç kiralama yöntemleri sayesinde havalimanından konaklama bölgesine kadar olan her bir yer keşfedilmektedir. Havalimanından konaklama bölgesinin dışında gezintiye çıkılacaksa Sümela Manastırı, Sultan Murat yaylası, Atatürk köşkü ve Trabzon kalesi ziyaret edilebilmektedir.

Şehir keşfinin yanı sıra sahil bölgelerine de kiralanan araçlarla yolculuk yapılabilmektedir. Böylece büyüleyici görünüme sahip olan sahil kasabaları kiralama yöntemleriyle rahatlıkla gezilebilmektedir.

Trabzon Havalimanı’nda Araç Kiralama İpuçları

Trabzon havalimanında araç kiralayabilmek için yapılması gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlar;

 • Havalimanından teslim alınacak aracın seyahat öncesinde rezerve edilmesi gerekmektedir. Önceden rezerve edilen Trabzon araç kiralama seçenekleri sayesinde daha uygun fiyatlara yolculuk yapılabilmektedir.
 • Arabanın teslim alınması ve teslim edilmesi saatlerini doğru bir şekilde ayarlamak oldukça önemlidir. Özellikle popüler bir alana yolculuk yapılacaksa bu zaman dilimini en iyi şekilde ayarlanmalıdır.
 • Yolculuk boyunca herhangi bir aksaklık olmaması için araç kiralamanın sigorta kapsamına dahil olup olmadığı öğrenilmelidir. Kişi bu şekilde kendisini daha güvende hissetmektedir.
 • Araç kiralama fiyatları ile ilgili süreç öncesinde detaylı bilgiye sahip olunmalıdır. Aracın özellikleri, kaç kişilik olduğu, araç boyutu ve türüne ilişkin bilgi elde etmek daha ucuz seçeneklerle araç kiralamayı mümkün kılmaktadır.
 • Araç kiralama şirketleri, araba koltuğu ve benzeri diğer ekstraları belirli bir ücret karşılığında sunmaktadır. Maliyetten tasarruf etmek adına bu içeriklerin neler olduğuna dikkat edilmelidir.

Trabzon Araç Kiralama Kampanyaları ve İndirimler

Trabzon’a yapılacak seyahat öncesinde yılın belirli dönemlerinde gerçekleştirilen araç kiralama ve indirimleri takip etmek gerekmektedir. Trabzon araç kiralama fırsatları takip edilerek en uygun fiyat içeriğine sahip olan araçlar kiralanabilmektedir. Araç kiralama kampanyası ve indirimleri birbirinden farklı araç firması tarafından yapılmakta ve özel koşullar sunularak yıl boyunca geçerli olmaktadır.

Erken dönem araç kiralama seçenekleriyle de fırsat ve dönemsel kiralama uygulamalarından yararlanılmaktadır. Önceden ayrılan bütçeye uygun aracın ayırılmasıyla bütçeye önemli ölçüde katkı gerçekleştirilebilmektedir. Trabzon’a yapılacak yolculuk haftalar veya aylar öncesindeyse ekonomik araç kiralama ile ucuz seyahat etmenin keyfini yaşayabilmek mümkündür.

Kampanya ve indirimlere bağlı olarak günlük, haftalık veya aylık olarak daha uygun fiyat içerikleri kişiye sunulmaktadır. Kampanya ve indirimler bazı araç türlerine göre gerçekleşmekte ve bundan dolayı araç kiralama öncesinde araç rezerve edilmelidir.

Trabzon’da Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli?

Trabzon havalimanından en iyi araç türünü kiralayabilmek ve mutlu bir şehir turu yapabilmek için dikkat edilmesi gereken şunlardır;

 • İlk olarak Trabzon içindeki araç kiralama hizmetleri hakkında bilgi edinilmelidir.
 • Araç kiralama esnasında araçta kaç kişi olacağı ve şehir içerisinde mi kullanılacağı ile ilgili durumlara göre araç kiralamaya karar verilmelidir.
 • Araç kiralama yaparken fiyat avantajlarından yararlanılması önemli bir konudur. İhtiyaçların yanı sıra firma tecrübesi, kurumsallığı ve hizmet içeriğine dikkat edilmelidir.
 • Trabzon’da araç kiralanacaksa erken rezervasyon fırsatları kaçırılmamalıdır. Trabzon araç kiralama erken rezervasyon sayesinde pek çok fiyat avantajı ortaya çıkmaktadır.
 • Kiralanacak aracın detaylı bir şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir.
 • Sigorta ve sözleşmenin dikkatli okunması önceliklerden birisidir. Sigortası yatırılmamış ve yenilenmemiş araçların olası bir kaza durumunda büyük bedeller ödetmesi mümkündür.
 • Deponun doldurulması esnasında maliyetten tasarruf etmek için tam depo al ve tam depo ver gibi yakıt politikalarına göz atmak önemlidir.

Trabzon’da Kiralayabileceğiniz Araç Türleri Nelerdir?

Trabzon’da kiralanabilecek araç türleri ile ilgili şunlar söylenebilir;

 • Minibüs araç kiralama
 • Kiralık pikap kamyonetler
 • SUV araç kiralama
 • Üstü açık kiralık araçlar
 • Lüks kiralık araçlar
 • Kargo minibüs araç kiralama

Minibüs Araç Kiralama

Minibüsler, şoförlü veya şoförsüz olarak sunulabilmektedir. Aynı zamanda bu araçların taşıma kapasitesi araç boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Minibüs araç kiralama kapasitesi içeriği şöyledir;

 • 9 yetişkin ve 3 valiz
 • 7 yetişkin ve 2 valiz
 • 5 yetişkin ve 3 valiz
 • 5 yetişkin ve 5 valiz
 • 9 yetişkin ve 5 valiz
 • 4 yetişkin ve 2 valiz

Minibüs araçların taşıma kapasiteleri bu içeriklerden oluşmaktadır. Bu araçların avantajları;

 • Zengin minibüs filosu
 • 7-24 hizmet
 • Güvenli rezervasyon
 • Deneyimli şoför

Kiralık Pikap Kamyonetler

Yayla ve dik yokuşlu bölgelere gitmek için Trabzon araç kiralama seçenekleri içerisinde kiralık pikap kamyonet türleri bulunmaktadır. Hem şık tasarımları hem de güçlü motor işleviyle öne çıkan pikap kamyonetler araç kiralama da uygun seçenekler sunmaktadır. Bu pikaplar genel olarak 5 yetişkin kapasitelidir ve erken rezervasyon imkânlarıyla keyifli ve konforlu bir seyahat süreci yaşatmaktadır.

Araçların geneli hem şehir hem de yokuşlu arazide rahatlıkla gidebilmektedir. Yakıt tasarrufu sağlayan bu araçlar sürüş keyfi de sunmaktadır. Zorlu yolların yanı sıra güvenlik donanımlarıyla da adından söz ettirmektedir.

SUV Araç Kiralama

Trabzon’da maliyet açısından ortalama altında bir araç kiralanacaksa bunun için en ideal araçlar SUV modellerdir. 5 yolcu kapasiteli olan bu araçlar konfor, güvenlik ve performans açısından iyi bir verimlilik sağlamaktadır. Şehir trafiğinin yanı sıra arazi koşullarında da etkili bir performansa sahip olan SUV araçlar, şık tasarımlarıyla da öne çıkmaktadır. Trabzon araç kiralama seçenekleri arasında oldukça beğeni toplayan bu araç türleri fonksiyonel sürüş modu ve üst seviye güvenlik donanımıyla büyük fayda sunmaktadır.

Üstü Açık Kiralık Araçlar

Üstü açık kiralık araçların içerisinde birbirinden farklı araç modelleri bulunmaktadır. Bu araç türleri genel olarak 4 kişi kapasitelidir ve lüks içeriklere sahiptir. Yakıttan güvenlik donanımına kadar her yönüyle oldukça iyi verimliliğe sahip olan bu araçlar ile doğal şehir manzarası rahatlıkla seyredilebilmektedir. Üstü açık kiralık araçlarla yaylalara gidilebilir ve bölgenin oksijeni rahatlıkla alınabilir.

Lüks Kiralık Araçlar

Lüks kiralık araçlar kullanıcısına birçok avantaj sunmaktadır. Zengin filo, en uygun fiyat içerikleri, uzman ekip, güvenli rezervasyon bu avantajlardan birkaçıdır. Lüks araç kiralama hizmetleri içerisinde üst sınıf otomobiller ve Premium SUV’ler bulunmaktadır. Herkes tarafından erişilebilir fiyatlarla öne çıkan lüks kiralık araçlar, müşterisine kaliteli ve güvenli bir seyahat sunmaktadır. Lüks kiralık araçların öne çıkan özellikleri şunlardır;

 • Konforlu ve güvenli bir ulaşım sunması
 • Bu araçların birçoğu otomatik vitestir. Ayrıca düşük yakıt tüketim özelliğini barındırmaktadır.
 • Lüks araç türleri arasında farklı alternatif araçlarda bulunmaktadır. Bütçeye ve arzu edilen özelliklere göre bu araçlar tercih edilebilir.

Kargo Minibüs Araç Kiralama

5 yetişkin kapasitesine sahip olan araç türlerinden birisidir. Trabzon araç kiralama seçenekleri arasında yer alan kargo minibüs araç seçenekleri her bütçeye uygun fiyatlarla müşterisinin karşısına çıkmaktadır. Ayrıcalıklı fiyat içeriklerinin yanı sıra güvenli ve son teknolojiyle donanımlı bu kiralık araçlar ile hedeflenen bölgelere yolculuk yapılabilmektedir.

*Ekonomik Sınıf Araçlar: Özellikler ve Fiyatlar

Ekonomik sınıf araçlar adından da anlaşılacağı gibi ekonomik olarak kiralanan araçları tanımlamaktadır. Ekonomik sınıf araçlar yalnızca şehirde kullanılan araçları temsil etmemektedir. Ekonomik araçlar otomatik veya manuel tip seçeneklerine sahiptir ve bünyesinde dizel veya benzinli yakıt tipini de barındırmaktadır.

Ekonomik sınıf araçların fiyat içerikleri araç özellikleri ve araç markasına göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda Trabzon araç kiralama süresi de fiyatlarda farklılıkların görülmesine sebebiyet vermektedir. Günlük ekonomik araç kiralama fiyatları 600-700 TL’den başlamaktadır. Haftalık ve aylık zaman diliminde bu fiyatlar daha yüksek olmaktadır. Haftalık 4000-5000 TL bandında olan bu fiyat aralıkları aylık olarak daha yüksek sayılara ulaşmaktadır.

*Orta Sınıf Araçlar: Özellikler ve Fiyatlar

Ekonomik olarak orta seviyede bulunan bu sınıfsal araçlar günlük ve uzun dönem araç kiralamada sıklıkla kullanılmaktadır. Hem şehir içi hem de şehirlerarası yolculuklarda tercih edilen bu araçlar, konforlu bir seyahat süreci yaşanmasını olanaklı kılmaktadır. Bu araçların kiralanmasında geniş bagaj hacimlerine sahip olması önemli bir etkendir. Otomatik ve düz vites seçeneklerine sahiplerdir.

Orta sınıf araçların kiralık fiyatları günlük, haftalık veya aylık olarak farklılık göstermektedir. Araç modeli ve özellikleri de kiralık ücretlere yansımaktadır. Orta sınıf araçların günlük kiralama fiyatları 1000 TL’den başlamaktadır. Kampanya ve indirimli seçeneklerle bu fiyatlar daha düşük olabilmektedir. Haftalık ve aylık kiralamada sayılar daha yüksek olmaktadır.

*Lüks Sınıf Araçlar: Özellikler ve Fiyatlar

Lüks sınıf araçlar yalnızca dış görünümden ibaret değildir. Özellikle yüksek donanım, konfor, verimlilik, teknoloji ve tasarım bir lüks aracı meydana getiren unsurlardır. Bu özelliklerin bir arada olması lüks sınıfsal araçları diğerlerinden ayırmaktadır. Hem sürüş olsun hem şıklık olsun her bir unsuru birleştiren bu araçlar ile kısa veya uzun yolculuklar yapılabilmektedir.

Lüks araçlarda günlük, haftalık ve aylık olarak kiralanmaktadır. Kiralama zaman dilimi fiyat seçeneklerini değiştirmektedir. Bu lüks araçların kiralama fiyatları 1200 TL’den başlamakta ve kiralama süresine göre fiyatlarda artışlar görülmektedir.

Trabzon Günlük Araç Kiralama

Tatil için veya bir iş gezisi için Trabzon’a gidilecekse herhangi bir aksaklık olmaması için Trabzon araç kiralama seçeneklerinden yararlanılabilir. Araç kiralama yöntemleriyle normal geziden daha konforlu bir yolculuk süresi geçirilebilmektedir. Gezi için Trabzon’a seyahat yapıldıysa kısa bir zaman aralığı yeterli olmayabilir. Özellikle araç kiralama hizmetleriyle gezi süresi daha kolay ve zahmetsiz olmaktadır.

Trabzon günlük araç kiralama 24 saatlik bir süreyi kapsamaktadır. Trabzon araç kiralama uygulaması sayesinde kısa süreli işler hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Trabzon seyahati öncesinde günlük araç kiralama rezervasyonu yaptırmak seyahatin planlanması ve süresi açısından büyük önem teşkil etmektedir. Günlük araç kiralama hizmetleri genel olarak bütçeye uygun seçeneklerde sunulmaktadır. Böylece yüksek maliyetli giderlerde ortadan kaldırılmaktadır.

Trabzon Haftalık Araç Kiralama

Araç kiralama seçenekleri kişinin ihtiyacına göre farklılık göstermektedir. Trabzon araç kiralama seçenekleri günlük, haftalık ve aylık olarak gerçekleştirilmektedir. Haftalık kiralama süreçleri 1 haftalık bir zaman dilimini kapsamaktadır. Günlük araç kiralama seçeneklerine göre bir tık daha uygun fiyat skalasına sahip olan bu kiralama işlemleriyle kişi hem ihtiyacını karşılayabilecek hem de daha uygun seyahat yapma imkânına sahip olmaktadır.

Haftalık araç kiralama hizmetlerinin en önemli avantajlarından birisi arzu edilen markaya ait araç 7 gün boyunca kullanılabilmektedir. 7 gün sonunda bu araç değiştirilebilmektedir. Trabzon araç kiralama hizmetleriyle 7 gün boyunca hem gezi gerçekleştirilebilmekte hem de iş ve benzeri seyahatler konforlu bir şekilde sürmektedir.

Trabzon Aylık Araç Kiralama

Aylık araç kiralama yöntemleri farklı gruplardan geniş araç filosu ile gerçekleşmektedir. Bu araç kiralama yöntemi minimum 30 güne kadar araç kiralamayı mümkün kılmaktadır. Konforlu ve kolay kiralama hizmetleri arasında bulunan Trabzon araç kiralama seçenekleri sayesinde seyahatler rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

Kapsamlı araç filosu ile ihtiyaçlar doğrultusunda aylık kiralama şansına sahip olmak mümkündür. Aylık seçenekler günlük ve haftalık araç kiralama içeriklerinden daha uygun fiyatlara sahip olabilmektedir. Dolayısıyla uygun ekonomik fiyatlar ile bir ay boyunca konforlu ve keyifli bir seyahat gerçekleştirilebilmektedir.

Trabzon Şoförlü Araç Kiralama

Şoförlü araç kiralama seçenekleri trafik kaygısı yaşamadan yolculuk yapılmasını mümkün kılmaktadır. Şoförlü araç kiralama işlemleri genel olarak lüks araçlar için tercih edilse de yolculuk yapılan bölgeyi bilmeyen kişilerde bu hizmetten yararlanabilmektedir. Trabzon araç kiralama hizmetleri için deneyimli ve sürücülük belgesi tüm olan kişilerden hizmet alınmaktadır.

Şoförlü araç kiralama hizmetleri her yönden rahatlık sunmaktadır. Trabzon çok trafiği olan bir şehir olmasa da hem gidilecek yerler hem de konaklama bölgesinin bulunması açısından şoförlü araç kiralamadan yararlanmak büyük kolaylık sağlamaktadır. Araba sürmeden arka koltukta rahat bir şekilde oturmayı ve çevreyi seyretmeyi sağlayan bu hizmetler eğlenceli bir seyahat yaşanmasına da destek olmaktadır.

Konfor, emniyet ve vakit açısından oldukça yarar sağlayan bu araç kiralama seçenekleri uygun seçeneklerle sunulmaktadır.

Trabzon Araç Kiralama Süreçleri

Araç kiralama yapılırken hem dikkat edilmesi gerekenler vardır hem de bazı koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Trabzon araç kiralama süreçleri ile ilgili şunlar söylenebilir;

 • Araç kiralama işlemleri esnasında nüfus cüzdanı, kimlik kartı, sürücü belgesi ve kredi kartına ihtiyaç vardır.
 • Araç kiralama işlemlerinde yaş sınırı vardır. Ekonomik sınıf araç kiralama yaş sınırı 21, orta sınıf araç kiralama yaş sınırı 21-25, lüks araç kiralama yaş sınırı 21-27’dir. Lüks araç kiralamada üç yıllık bir ehliyet süresi istenebilmektedir.
 • Araç kiralama esnasında ehliyetin bulunması oldukça önemlidir. Ortalama olarak ehliyet süresinin bir yılı aşması kiralama yapmak için ideal bir süredir.
 • Araç kiralamada kredi kartı talep edilmekte ve belirli bir depozito alınmaktadır.

*Rezervasyon Yapma ve Ödeme Koşulları

Trabzon içi seyahatler için araç kiralamada alternatif birçok seçenek vardır. Trabzon havalimanına inmeden bir ay önce veya seyahat sürecine daha erken bir evrede ECR rent a car Trabzon araç kiralama rezervasyonunun yaptırılması oldukça önemli bir konudur. Bu rezervasyon işlemleri sayesinde hem daha ekonomik seyahat yapılabilmekte ve hem de herhangi bir aksaklık olmadan seyahate başlanabilmektedir.

Rezervasyon sürecinde kredi kartı, havale ve nakit ödeme seçenekleriyle ödeme gerçekleştirilebilmektedir. Ödeme koşulları genel olarak araç kiralama esnasında yapılmaktadır. Kişinin ödeme işlemi ve kiralık sözleşme sürecinde ECR rent a car ofisinde bulunması gerekmektedir. Araç kiralama firmaları hizmet sonrası ödeme almamaktadır. Hizmetin alımı esnasında ödeme süreçleri de tamamlanmaktadır. Kişi ihtiyacına göre günlük, haftalık veya aylık olacak şekilde Trabzon araç kiralama yöntemlerinden yararlanabilmektedir.

*Araç Teslim Alma ve İade İşlemleri

Araç teslim işlemleri genellikle rezervasyon işlemlerinde belirtilen saatlerde gerçekleşmektedir. Kiralık araç sözleşmesine göre kiralık aracın planlanan zaman içerisinde hizmet alınan firmadan teslim alınması gerekmektedir. Araç teslim alma işleminde havaalanı yolcu çıkışında karşılama hizmeti olmakta ve böylece araba alınabilmektedir. Trabzon araç kiralama süreçlerinden sonra araba alımında veya sonrasında herhangi bir sorun olmaması adına kiralama firmasıyla iletişime geçilmelidir.

Kiralık aracın iade işlemlerinde dikkat edilmesi gereken birkaç unsur vardır. Aracın teslim edilme aşamasında yakıt deposunun dolu olmasına ayrı bir özen gösterilmelidir. Aynı zamanda rezervasyon süreçlerinde belirtildiği gibi aracın planlanan tarih içerisinde firmaya iade edilmesi gereklidir. İade işlemleri esnasında araç hasarı kontrol edilmeli ve araçta herhangi bir hasar yoksa ECR rent a car ofisinin yer aldığı noktaya teslim işlemi gerçekleştirilmelidir. Unutulmaması gereken en önemli nokta kiralık aracı alan kişinin aracı yine kendisinin teslim etmesidir.

*Araç Seçenekleri ve Kullanılabilirlik

Araç kiralama seçenekleri içerisinde birçok araç türü ve modeli bulunmaktadır. ECR rent a car araçlarının içerisinde ekonomik, lüks, orta segment, SUV ve Van türleri bulunmaktadır. Bu araçlar türü, özellikleri ve fiyatlarına göre tercih yapılmaktadır. Araç filosunun geniş bir filoyu kapsaması tercih edilecek araç türlerini de artırmaktadır.

Ekonomik, lüks veya diğer araç türlerinin her birisi özel donanımlı ve güvenli araçlardır. Bu araçlar, hem Trabzon şehir içi hem de yayla gibi yüksek yerlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Performans açısından oldukça üst düzey araçların bulunduğu ECR rent a car ofisinden kolay bir şekilde araç kiralanabilmektedir.

Trabzon Havalimanı ve Şehir Merkezi Araç Kiralama Noktaları

Havalimanı araç kiralama süreçlerinde en çok kullanılan lokasyonlardan birisidir. Havalimanında bulunan ECR rent a car firmasından Trabzon araç kiralama hizmetine dair fiyat teklifi alınabilir veya kişinin bulunduğu noktaya araç gönderimi yapılabilmektedir. Trabzon havalimanından Trabzon merkezi ve ilçelerine keyifle gezi düzenleyebilmek için araç kiralama yöntemleri kullanılabilmektedir. Havalimanına ek olarak Trabzon’un farklı bölgelerinden de diğer lokasyonlara gidebilmek için araç kiralayabilmek mümkündür.

Kiralık araç seçenekleri Trabzon merkezi ve ilçeleri için en ideal ulaşım içeriklerinden birisidir. Trabzon’da gezilecek yerlere kiralık arabalarla gitmek daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Trabzon’un birçok ilçesi vardır ve bu ilçelerde araç kiralama yapılabilmektedir. Trabzon ilçeleri;

 • Akçabat, Araklı, Çarşıbaşı, Düzköy, Hayrat, Maçka, Of, Ortahisar, Arsin, Sürmene, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ve Şalpazarı’dır.

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Trabzon’a seyahat yapacak olan kişilerin gezebileceği birçok mekân vardır. Trabzon araç kiralama seçeneklerini kullananlar gidecekleri lokasyonlara kiralık araçlarla konforlu bir şekilde gidebilmektedir. Kültür ve tarih anlamında birçok içeriğe sahip olan bu şehri kiralık araçlarla gezmek pek çok yönden avantaj sunmaktadır. Trabzon’u keşfedebilmek için kapsamlı bir gezi rehberi oluşturmak gerekmektedir. Ancak görülmeye değer yerler ile bu gezi rotası kısa sürede planlanabilmektedir. Bu gezi noktaları şöyledir;

 • Trabzon kalesi: Trabzon’un simge yapılarından birisi olan bu kale, yüzyıllardır kendisini korumayı başarmıştır. Araklı ilçesinde yer alan bu kaleyi ziyaret etmek için araç kiralanabilir.
 • Atatürk köşkü: Atatürk Trabzon’u ziyaret ettiğinde bu köşkte kalmıştır ve köşk günümüzde müze olarak kullanılmaktadır.
 • Sümela Manastırı: Maçka ilçesinde bulunan bu tarihi yapı muhteşem bir görsellik sunmaktadır. Yeşillik ve kayalıkların arasında yer alan Sümela Manastırı, ziyaretçilerini büyüleyen bir görünüme sahiptir.
 • Bedesten Çarşısı: Çarşı içerisinde Trabzon’a özgü yiyecek ve eşyalar satılmaktadır.

Şehir Merkezi Kiralama Lokasyonları

Trabzon’un merkezinden araç kiralayarak bu şehir daha rahat bir şekilde gezilebilmektedir. Merkez konumdan yapılacak araç kiralama sayesinde şehir merkezinden yaylalara kadar birçok mekânı görebilmek mümkündür. Trabzon araç kiralama seçenekleriyle bilinen en önemli lokasyon Trabzon havalimanıdır. Şehir merkezine oldukça yakın bir yerde bulunan havalimanı araç kiralamada etkin bir güzergâhtır.

Genel olarak Trabzon’da gezilecek olan yerlere göre araç kiralama lokasyonları da yer almaktadır. Sümela Manastırı, Atatürk köşkü veya diğer ünlü yerlere ulaşmak için bu bölgelere yakın kiralama alanlarından yararlanılabilmektedir. Merkez konumdan araç kiralandığı takdirde Uzungöl ve Sultan Murat yaylasına da rahatlıkla gidilebilmektedir.

Aile Tatilleri İçin Uygun Araçlar

Aile tatilleri için genellikle bazı özelliklere sahip olan araçlar tercih edilmektedir. Bu özellikler; aracın bagaj boyutu, katılımcı sayısı ve yakıt kilometredir. Her araç tipi kalabalık bir ailenin tatil yapması için kiralanamayabilir. Aile 5 kişilikse 5 kişilik kapasiteye sahip olan araçlar kullanılmaktadır. Bu araçlardan birisi olan Volkswagen Passat ideal olarak öne çıkmaktadır. Eğer aile daha fazla kişi sayısına sahipse 9 kişilik kapasiteye sahip olan araç tipleri kiralanmaktadır.

5 katılımcı sayısına sahip olan aileler için lüks sınıf araçlar kiralanabilir. Aynı zamanda SUV araçlarda hem sayı hem de valiz açısından yeterli kapasiteye sahiptir. Çok daha kalabalık aile olanlar minibüs tarzı araçları kullanabilmektedir. Kalabalık aileler için Ford Custom araçlar oldukça idealdir. Bu araçlar hem kapasite hem de bagaj bölümünün genişliğinden dolayı tercih edilebilmektedir.

Genç ve Dinamik Gezginler İçin Tavsiye Edilen Araçlar

Gençlerin en çok tercih ettiği araçlar ile ilgili şunlar söylenebilir;

 • Hyundai Loniq: çevre dostu özelliklere sahip olan bu araçlar tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Tüm bunlara ek olarak aktif güvenlik önlemleriyle de adından söz ettiren bir araba modeli olarak öne çıkmaktadır.
 • Hyundai Elantra: modern görünümüyle öne çıkan bu araba modeli dinamik bir görselliğe de sahiptir. Hızlanma kapasitesi ve sürüş deneyimiyle de oldukça fazla beğenilen modellerden birisidir.
 • Volkswagen Jetta: küçük otomobillerden hoşlananlar için ideal bir araba tipidir. Bu aracın en önemli özelliği güvenli sürüş deneyimine öncelik vermesidir. Güvenlik donanımlarına üst düzeyde önem veren araçlar gençler için ilk sırada gelen unsurlardan birisidir.

Trabzon’da Araç Kiralama Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Araç kiralama işlemleri profesyonel firmalar aracılığıyla yapıldığı zaman hem sorunsuz hem de güvenilir olmaktadır. ECR rent a car Trabzon araç kiralama hizmetleri de profesyonel bir şekilde sürdürülmektedir. Bu kiralama seçenekleri sayesinde küçük bütçelerle bile günlük, haftalık veya aylık olarak araç kiralama yapılabilmektedir. Araç kiralama için önceden rezervasyon yapılması fiyatlar açısından da ekonomik fiyatlarla karşılaşmayı sağlamaktadır.

Kiralık araç fiyatları 2023

 • Renault Clio: 600, 00 TL
 • Woswagen Caravella Vip: 1,800, 00 TL
 • Ford Custom: 1,450, 00 TL
 • Woswagen Transporter: 1,250,00 TL
 • Fiat Doblo: 890,00 TL
 • Skoda Karoq: 1,400, 00 TL
 • Skoda Octavia: 1,250,00 TL
 • Volkswagen Passat: 1,400,00 TL
 • Skoda Super B: 1,500,00 TL
 • Renault Megane Manuel: 700,00 TL
 • Dacia Duster otomatik: 1,400,00 TL
 • Citroen Berlingo: 1,300,00 TL
 • Fiat Egea: 600,00 TL
 • Mitsubishi I200: 1,600,00 TL

Tüm kiralama süreçleri ve Trabzon araç kiralama fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için ECR rent a car ofisinden bilgi alınması gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Trabzon Havalimanı’nda Araç Kiralayabilir miyim?

ECR rent a car ofisine ulaşarak Trabzon havalimanından araç kiralayabilmek mümkündür. Yüksek donanımlı ve güvenlikli araçların kiralanmasından sonra Trabzon’daki tüm gezilecek yerlere konforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Gerekli Belgeler Nelerdir ve Ne Zaman Teslim Edilmelidir?

Araç kiralamak için gerekli olan belgeler;

 • Ehliyet fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı
 • Kredi kartı
 • İmza beyannamesi
 • ikametgâh belgesi

Bu belgeler araç kiralama başvurusu aşamasında teslim edilmelidir.

Araç Kiralamada Yaş Sınırı Var mıdır?

Genel olarak araç kiralama işlemleri için yaş sınırı 21’dir. Ancak orta veya üst sınıfta bulunan araçların kiralanmasında 25 yaş ve yukarısı aranmaktadır. Büyük ve lüks araç kiralaması için 28 yaş istenmektedir.

Trabzon’da Uluslararası Ehliyetle Araç Kiralayabilir miyim?

Aracı kiralayacak olan kişinin 21 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Ayrıca bu kişinin pasaportunda ülkeye giriş yaptığına dair bir kaşenin de olması oldukça önemlidir.

Kiralık Aracın Sigortası Nasıl Yapılır ve Ne Tür Teminatlar Sunulmaktadır?

Şahıs ve şirket araçlarını teminat altına yarayan sigorta, kiralık aracın alınacağı firmadan yaptırılmaktadır. Olası bir kaza ve hasar durumunda hem maddi hem de manevi tazminatın ödenmesini sağlamaktadır.

Trabzon’da Oto Kiralarken Kilometre Sınırlaması Bulunuyor mu?

Kilometre sınırlaması genel olarak günlük kiralama seçeneklerinde bulunmaktadır. Bundan dolayı Trabzon’da haftalık ve aylık araç kiralama yöntemleri içerisinde kilometre sınırlaması yer almamaktadır.

Kiralık Aracımı Başka Bir Şehirde Teslim Edebilir miyim? Ekstra Ücret Gerekiyor mu?

Kiralık aracın farklı bir şehirde teslim edilip edilmemesi aracın kiralandığı firmaya bağlıdır. Dolayısıyla bazı firmalar bu hakkı müşterilerine tanırken bazıları tanımamaktadır. Bazı firmalar bu hakkı tanırken ekstra ücret ödenmesini de talep edebilmektedir. Bundan dolayı en net bilgi için kiralama firmasıyla iletişime geçilmelidir.

Araç Rezervasyonu İptali veya Değişiklikleri Nasıl Yapılır ve Ne Kadar Süre Öncesinde Bildirmeliyim?

Araç kiralama rezervasyonunun iptali ve değişikliği için firma ile iletişime geçerek detaylı bilgi alınabilmektedir. Ancak aracın teslim edilme zamanı gelmeden birkaç gün önce firmanın aranması ve durumun bildirilmesi gerekmektedir.

Trabzon’daki En Ucuz Araç Kiralama Şirketi Hangisidir?

Trabzon merkezli birçok araç kiralama şirketi vardır. Bunlardan bazıları yüksek fiyatlarda kiralama seçenekleri sunarken bazıları daha ucuz fiyatlarla kiralama yapmaktadır. Contact Rent a Car ve Wish Car Rental en ucuz araç kiralamayı yapan firmalardır.

Trabzon Havalimanı (TZX) İçindeki Araç Kiralama Şirketleri Hangileridir?

Araç kiralama şirketleri;

 • rüzgarlı araba
 • Araç Kiralama ile irtibat kurun
 • Yeşil Hareket
 • Gri Rent
 • Turmobil
 • Dilek Araba Kiralama

Birbirinden farklı araç kiralama şirketi Trabzon havalimanından gelip yolcuyu almaktadır. Bunlar;

 • Euronet
 • Garenta
 • Global Araç Kiralama
 • Kiralık Git
 • Rüzgarlı Araba Kiralama

Trabzon’da Bana Yakın Kiralık Araç Şirketlerini Nasıl Bulabilirim?

Araç kiralama şirketleri belirli lokasyonlarda bulunmaktadır. Kişinin bulunduğu bölgeye yakın lokasyonda olan araç kiralama şirketi online olarak rahatlıkla bulunabilmektedir.

Trabzon İçindeki En Popüler Araç Kiralama Noktası Neresidir?

Genel olarak şehir merkezindeki araç kiralama firmaları en bilinen lokasyonlar olarak öne çıkmaktadır. Ancak Trabzon havalimanından çok fazla sayıda araç kiralama hizmetlerine başvurulmaktadır.